Enkryl

Jednoskładnikowa płynna folia na bazie polimerów akrylowych. Elastyczna, odporna na działanie czynników atmosferycznych warstwa ochronna do dachów ze spadkiem.  W połączeniu z włókniną poliestrową ENKE-POLYFLEXVLIES sprawdzony, pewny i trwały system izolacji.

ENKRYL to bezrozpuszczalnikowy  system hydro-izolacyjny na bazie trwałych, polimerów akrylowych najwyższej jakości. ENKRYL jest gotową do nałożenia masą kryjącą o dużej przyczepności do powszechnie stosowanych materiałów budowlanych. Wymaga podkładu, dzięki któremu optymalizowana jest jego przyczepność. Polimery akrylowe cechują się doskonałą odpornością na czynniki atmosferyczne i starzenie. ENKRYL jest trwale elastyczny, nawet w temperaturach znacznie poniżej zera (nie łamie się). Powłoka z Enkrylu jest paroprzepuszczalna (współczynnik dyfuzji p = 2.400) co umożliwia z biegiem czasu wyschnięcie podłoża. ENKRYL jest ponadto odporny na spaliny przemysłowe, promieniowanie UV, ozon i inne czynniki atmosferyczne. Dzięki jasnemu zabarwieniu pozwala również na obniżanie temperatury pomieszczeń leżących pod zabezpieczanym pokryciem. W przypadku uszczelnień balkonów, tarasów itp. należy przede wszystkim pamiętać, że izolacja ENKRYL nie jest odporna na trwałe, mechaniczne obciążenia, z tego względu konieczne jest nałożenie na izolację ENKRYL dodatkowej, odpornej na ścieranie warstwy użytkowej.

Dane techniczne: Bazą są czyste polimery akrylowe. Dostępny w kolorach szary, jasnoszary, zielony. Zużycie to ok 3,0kg/m² a czas tworzenia błony to 5-8 godzin. Nakładany jest metodami malarskimi. Produkt bezrozpuszczalnikowy dostępny w pojemnikach blaszanych 15kg oraz 30kg.

Akcesoria: wałek malarski, uchwyt do wałka, taśma papierowa, nożyczki ENKE, otwieracz do puszek ENKE, rękawice ochronne, środek myjący ENKOCLEAN.
Wszystkie akcesoria dostępne są w sklepie internetowym 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: telefon 601 435 756, e-mail enke@kalamala.pl