Enkolit®

Enkolit® klej do blach na zimno stosowany do mocowania obróbek blacharskich na murach, gzymsach, parapetach i elewacjach, bez konieczności mocowania mechanicznego.

ENKOLIT® jest plastyczną masą klejącą na bazie bitumicznej o doskonałej przyczepności do większości materiałów stosowanych w budownictwie takich jak: cegła, beton, drewno, blachy cynkowe, ocynkowane, miedziane, aluminiowe, stalowe. Badania potwierdzają 30 letnią niezawodność blach sklejonych masą ENKOLIT®. Klej ENKOLIT® uzyskał aprobatę techniczną zgodnie z wytycznymi wykonania dachów metalowych, okładzin metalowych, elewacji zewnętrznych oraz robót blacharsko-dekarskich. ENKOLIT® nie wymaga mocowania mechanicznego. ENKOLIT® jest odporny na działanie spalin przemysłowych, morskiej wody oraz osadzania się krasnorostów. ENKOLIT® jest odporny na środki ochrony drewna zawierające sól. Temperatura podczas pracy z ENKOLIT-em® powinna być nie niższa niż +5°C i nie wyższa niż 50°C. W przypadku temperatury zewnętrznej poniżej +5°C, zaleca się stosowanie pasa grzewczego Enke. ENKOLIT® nakładamy na całej powierzchni za pomocą szpachli zębatej. W przypadku klejenia powierzchni szerszych niż 30 cm, należy ENKOLIT® nakładać obustronnie. W przypadku równego podłoża zużycie ENKOLIT-u® wynosi od 2 do 3kg/m² (nierówna powierzchnia zwiększa zużycie). Nałożona ilość nie może wynosić więcej niż 5 kg/m², ponieważ w wysokich temperaturach (ponad +50 °C) istnieje ryzyko osunięcia się świeżego materiału. Enkolit® jest dostępny: w opakowaniach 11 kg i kartuszach 310 ml (12szt./opakowanie).

Dane techniczne: Baza: bitumin. Kolor: czarny Nakładanie: szpachla zębata. Forma dostawy: Pojemniki: 11 kg Kartusze: 310 ml Zużycie: 3,0 kg/m² Trwałość: 12 miesięcy w zamkniętym opakowaniu Podkład: Podkład uniwersalny VA 933.

Akcesoria: szpachla zębata 80mm, szpachla zębata 250mm, ENKOCLEAN - do mycia narzędzi, taśma papierowa, nożyczki ENKE, otwieracz do puszek ENKE, rękawice ochronne, Pas grzewczy do ogrzania puszek ENKOLIT-u®. Wszystkie akcesoria dostępne są w sklepie internetowym

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: telefon 601 435 756, e-mail enke@kalamala.pl