Enkopur®

Jednoskładnikowa płynna folia tworzywowa do uszczelnień o wysokiej wytrzymałości. Enkopur® w połączeniu z włókniną Enke-Polyflexvlies chroni przed przedostaniem się wilgoci w głąb podłoża. 
Płynna folia  Enkopur® stosowana do uszczelnień dachów, balkonów, tarasów oraz renowacji i naprawy bitumicznych powierzchni dachowych. Do dachów metalowych i foliowych, w szczególności w obszarach długotrwałego występowania stojącej wody i obszarów wymiany wód. Enkopur®  jest produktem gotowym do  użycia bezpośrednio z pojemnika. Enkopur® to paroprzepuszczalna, odporna na działanie czynników atmosferycznych, bezspoinowa powłoka gwarantująca szczelność na wiele lat. Enkopur® to jednoskładnikowa powłoka poliuretanowa na bazie prepolimerów PUR odporna na starzenie.  Enkopur® z wilgotnością zawartą w powietrzu tworzy szczelną warstwę. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości pokryć dachowych, trwale zachowuje elastyczność i nie traci jej przy bardzo niskich temperaturach (do -35°C). Powłoka z płynnej folii  Enkopur® jest paroprzepuszczalna, umożliwia to odparowanie wilgoci z podłoża. Płynna folia  Enkopur® jako produkt jednokomponentowy nakładana jest bezpośrednio z opakowania metodami malarskimi, na uprzednio zagruntowane podłoże. W zależności od temperatury i wilgotności powietrza, Enkopur® bardzo szybko tworzy gotową powłokę, tym samym zapewniając szybką ochronę przed deszczem. Uszczelnienia są wykonywane zawsze przy pomocy płynnej folii tworzywowej z wkładką z włókniny poliestrowej ENKE-POLYFLEXVLIES.
 
Przyśpieszacz: Stosując przyśpieszacz czas wiązania możemy skrócić  do 20 minut.
 
Dane techniczne: Bazą są polimery poliuretanowe. Zużycie to ok 3,0kg/m². Dostępne w kolorze czarnym lub srebrno-szarym w jednorazowych opakowaniach 4,0kg; 12,5kg; 25,0kg. Odporność na deszcz - natychmiastowa. Nakładany metodami malarskimi.
 
Akcesoria: wałek malarski, uchwyt do wałka, taśma papierowa, nożyczki ENKE, otwieracz do puszek ENKE, rękawice ochronne, środek myjący ENKOCLEAN.
Wszystkie akcesoria dostępne są w sklepie internetowym 
 
Jesteśmy do Państwa dyspozycji: telefon 601 435 756, e-mail enke@kalamala.pl